Sprzątanie Świata 2018 – ponad 4 tys. mieszkańców porządkowało nasze miasto

Po raz kolejny w naszym mieście przeprowadziliśmy wspólne „Sprzątanie Świata”! W tym roku wydarzenie organizowane było pod hasłem „Akcja Segregacja 2 x więcej, 2 x czyściej”. Łącznie w akcji na terenie Jeleniej Góry wzięło udział ponad 4 050 osób - głównie uczniów naszych szkół i przedszkoli. Chociaż oficjalne obchody zaplanowano na 21 września, to porządkowanie miasta odbywało się przez cały tydzień.

Sprzątano obszary wokół przedszkoli, szkół, placów zabaw, skwerów i ścieżek rowerowych. Porządkowano tereny od Cieplic, aż po Zabobrze – ze szczególnym uwzględnieniem obszarów zielonych i rekreacyjnych. Urząd Miasta Jelenia Góra zabezpieczał uczestnikom akcji worki na odpady i rękawice, a Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o. o. realizowało odbiór odpadów.

Najwięcej uczestników do akcji zgłosiła Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze – aż 630 uczniów i opiekunów. Młodzież z Bursy Szkolnej nr 1 porządkowała tereny przy ul. Kilińskiego oraz wzdłuż Młynówki. Poza zbieraniem śmieci, zadbali o zieleń, zalegające gałęzie i liście. Osadzeni z jeleniogórskiego Aresztu Śledczego, którzy co roku czynnie uczestniczą w wydarzeniu zadbali o porządek przy ul. Krakowskiej. Przedstawiciele Stowarzyszenia „Jeleniogórska Promenada Bobru” wraz z uczniami popularnego „Mechanika”, porządkowali tereny wzdłuż trasy pieszo-rowerowej przy rzece Bóbr. Najmniejsi jeleniogórzanie z Miejskiego Przedszkola nr 10 zadbali o plac zabaw, otoczenie przedszkola i ul. Zjednoczenia Narodowego.

Łącznie zebrano ponad 390 worków z odpadami. Ponadto zebrano opony, części samochodowe, odpady wielkogabarytowe i zużyte AGD. Dzięki wspólnym działaniom uporządkowano wiele terenów zielonych.

Na zdjęciach:

1. Młodzież z Bursy Szkolnej nr 1 w Jeleniej Górze, porządkuje otoczenie placówki.
  2. Członkowie Stowarzyszenia „Jeleniogórska Promenada Bobru” wraz z uczniami „Mechanika” sprzątali tereny trasy pieszo-rowerowej.
  3. Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 10 wyruszyły wyposażone w rękawiczki i worki na akcję „Sprzątanie Świata”.

Podziękowania i słowa uznania należą się wszystkim uczestnikom!

Poniżej lista jednostek i organizacji, które przyłączyły się do akcji:

• Miejskie Przedszkole nr 2 ul. Piłsudskiego 32
  • Miejskie Przedszkole nr 10, ul. Zjednoczenia Narodowego 15
  • Miejskie Przedszkole nr 11, ul. Chopina 4
  • Miejskie Przedszkole nr 13, ul. Karłowicza 13
  • Miejskie Przedszkole nr 27, ul. Tuwima 12
  • Miejskie Integracyjne Przedszkole nr 14 w Jeleniej Górze ul. Junaków 2a
  • Szkoła Podstawowa nr 3, ul. PCK 14a
  • Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Cieplicka 74
  • Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Sudecka 53
  • Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Paderewskiego 13
  • Szkoła Podstawowa nr 10, ul. Morcinka 31