STREET WARS - Międzynarodowy Festiwal Tańca i Street Artu (aktualizacja)

Festiwal jest reaktywacją idei contestu, który odbył się wiele lat temu w Jeleniej Górze. Z roku na rok przyciąga coraz więcej odbiorców i przypomina swoim rozmachem i koncepcją jedne z największych eventów tego typu w kraju, jak i za granicą. Jest to wydarzenie zrzeszające ogólnopolskie środowiska taneczne, artystyczne, teatralne, filmowe z międzynarodową obsadą (tancerze, artyści, sędziowie, DJe), promocją na ekranach LED i w MZK Jelenia Góra oraz transmisją live na naszym oficjalnym kanale. W poprzednim roku Street Wars zdobył pierwsze miejsce w plebiscycie na najlepszy młodzieżowy projekt w Jeleniej Górze na rok 2012/13.

Tegoroczna edycja rozpocznie się warsztatami z Hip Hopu i Breakdance 10 lipca. Natomiast, 11 lipca o godzinie 12.00 na Placu Ratuszowym rozpocznie się główna impreza oraz zapisy na zawody tańca, które w tym roku odbędą się w dwóch kategoriach - Hip Hop Dance (2vs2) oraz Breakdance Battle (2vs2). Zawody tańca odbędą się pod czujnym okiem sędziów o międzynarodowej renomie, między innymi - choreografa Micheala Jacksona - Henry Linka z Broadway Dance Center NYC z USA, a także zwycięzcy prestiżowych zawodów tańca Red Bull BC One Holland 2013 - Skychiefa z Holandii. Od rana - Graffiti Jam - ponad 100 metrowy panel, dzięki koncernowi Montana Cans z udziałem znanych i utalentowanych artystów z całej Europy, m.in. Rask, Kak, Fork, mających za sobą wystawy m. in. w berlińskich galeriach sztuki. Prace wykonane podczas jam graffiti będą wystawione na licytację, z której dochód zostanie przekazany na cel charytatywny. Oprawą muzyczną zajmie się Dj Piggo ze Słowacji. W dniu imprezy, w Galerii BWA, będzie można oglądać wystawę prac artystów graffiti wykonanych na płótnach (canvasach). Po wyłonieniu zwycięzców i występie sędziów, na zakończenie festiwalu odbędzie się parada teatrów w ramach 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej zabawy.

Organizatorem jest Fundacja Dolnośląska, a samo wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra przy ścisłej współpracy z Teatrem im. Cypriana Kamila Norwida, Biurem Wystaw Artystycznych, Jeleniogórskim Centrum Kultury, Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć...