Strefy aktywności po odbiorze

Zgodnie z deklaracjami władz miasta, jeszcze przed końcem roku w Jeleniej Górze powstały dwie Otwarte Strefy Aktywności. Jedna przy Placu Różanym, druga – przy ulicy Okrężnej.

Strefy zostały odebrane w poniedziałek (2 grudnia).

– OSA to połączenie rozmaitych urządzeń dla różnych grup wiekowych, a idea przyświecająca temu pomysłowi polega na tym, że jeśli dziadkowie czy rodzice wybierają się z dziećmi „w plener”, to dzieci mogą używać zabawek i instalacji im przeznaczonych, rodzice korzystać z siłowni zewnętrznej, czy stołów do ping-ponga, szachów, itp., ale mieć w zasięgu wzroku swoje pociechy. Obie strefy powstały na istniejących palcach zabaw a ich celem było doposażenie tych placów w urządzenia do ćwiczeń (których wcześniej w tych lokalizacjach nie było) i montaż nowych zabawek. Każda z tych stref to wydatek blisko 100 tys. złotych – powiedziała Magdalena Krzysik, prowadząca ten projekt.

Na zdjęciu: przykładowe urządzenia w strefie na Placu Różanym.


3.12.2019r.

 

„Zadanie jest dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) EDYCJA 2019.”

Zadanie w części dotyczącej Placu Różanego zrealizowano w ramach JBO2019.

Galeria: 

 

Kalendarz FB