Wizyta gościa ze Świnoujścia

W Jeleniej Górze gościł dzisiaj komandor por. Jacek Kwiatkowski, szef Działu Wychowawczego 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. To w ramach współpracy Jeleniej Góry i nadmorskiego miasta.

 Gość spotkał się z zastępcą prezydenta Jeleniej Góry Januszem Łyczko. Rozmawiali m.in. o współpracy obu miast. Kmdr Kwiatkowski chwalił stoisko stolicy Karkonoszy, wystawione w Świnoujściu podczas niedawnych targów SAIL. Przyznał, że było bardzo oryginalne i przyciągało wielu turystów. Pochlebnie wypowiadał się też na temat kondycji Marynarki Wojennej. Niszczyciel ORP Kormoran, który wszedł do służby w listopadzie 2017 roku, to bardzo nowoczesny okręt. – Dzieli go przepaść w porównaniu z jednostkami, które dotąd pływały – powiedział.

Okazuje się, że związki J. Kwiatkowskiego z Jelenią Górą trwają od lat. Jest on nie tylko miłośnikiem marynarki, ale także lotnictwa. W latach 2006-07 latał szybowcem z lotniska Aeroklubu Jeleniogórskiego.

Prezydent Janusz Łyczko przekazał rozmówcy pamiątkowy album o Jeleniej Górze. Ten odwdzięczył się ryngrafem od dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Zainteresowanych tematyką morza zapraszamy na wystawę pn. „Marynistyka pod Śnieżką”. Otwarcie nastąpiło dzisiaj (wtorek, 20 sierpnia) o godzinie 12.00 w siedzibie Archiwum Państwowego we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze. Będzie ona czynna do końca września. Kuratorem wystawy jest p. Stanisław Firszt.

 


20.08.2019

Galeria: 

 

Kalendarz FB