Wysokie miejsce Jeleniej Góry w rankingu "Wspólnoty" (video)

Pismo  samorządu terytorialnego “Wspólnota” opublikowało ogólnopolski ranking najszybciej rozwijających się gmin w latach 2010–2014. Ranking zrealizowano w oparciu o raport zespołu niezależnych doradców firmy konsultingowej Curulis Sp. z o.o.

Z grupy miast na prawach powiatu ocenie poddano 66 jednostek samorządu terytorialnego. Jelenia Góra w tym zestawieniu (z dochodem na osobę 4 tys. 498 zł) zajęła 6 miejsce.

Jak zauważył Marcin Zawiła Prezydent Jeleniej Góry, wysoka lokata miasta to zasługa jeleniogórzan, głównie przedsiębiorców. Nowe zakłady, nowe miejsca pracy – to nadzieja na dalszy rozwój.

W rankingu wysoko sklasyfikowane zostały także inne gminy aglomeracji jeleniogórskiej tj. Karpacz, Szklarska Poręba oraz Stara Kamienica.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.