Wyszło na zdrowie

Olbrzymim zainteresowaniem cieszyła się Strefa na Zdrowie Polpharmy, która w sobotę (5 października) stanęła na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

W praktyce była to wielogabinetowa przychodnia, w której chętni mogli zrobić sobie nieodpłatnie badania. I mimo że była ustawiona w namiocie, to wszystko zorganizowane było na bardzo dobrym poziomie. Była rejestracja, poczekalnia z wygodnymi siedzeniami, monitory z informacją, nagrzewnice, żeby pacjenci mogli zdjąć kurtki przy badaniu i nie było im zimno. Był nawet… elektroniczny system kolejkowy.

– Mamy tutaj badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne – tłumaczyła Anna Robak-Reczek, koordynator Strefy na Zdrowie Polpharmy. – Ideą akcji jest to, żeby ułatwić mieszkańcom dostęp do badań. Zwłaszcza tam, gdzie na wizytę u specjalisty czeka się długo. Staramy się przy tym, żeby każdy pacjent u nas miał jak największy komfort.

Są to badania przesiewowe. Ci, którzy z nich skorzystali, bardzo chwalili obsługę. – Praktycznie wszedłem i wyszedłem. Czekałem może 5 minut – powiedział Marian Andrych z Jeleniej Góry, z którym rozmawialiśmy zaraz po badaniu okulistycznym. Wcześniej zrobił jeszcze badanie kardiologiczne i pulmonologiczne. – Wszystko w ekspresowym tempie.

Strefa na Zdrowie Polpharmy od maja tego roku odwiedziła 7 miast w Polsce. Oprócz Jeleniej Góry były to także: Sieradz, Nowa Dęba, Starogard Gdański, Gniezno, Świdnik i Ostrołęka.


07.10.2019r.

Galeria: 

 

Kalendarz FB