XVII Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC'2015

W dniach 8-9 maja 2015 r. na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze już po raz XVII odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne TOURTEC’ 2015. Mimo zmiennych warunków atmosferycznych targi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Według danych Starostwa Powiatowego liczba odwiedzających wyniosła prawie 15 tysięcy. Wśród 75 wystawców większość pochodziła z Polski, nie brakowało gości z Niemiec i Czech. Prezentowana przez nich oferta była ciekawa i zróżnicowana. Na wielu stoiskach organizowane były konkursy i loterie, w których chętnie uczestniczyły dzieci i młodzież.

W ramach realizowanego projektu pn. „Czesi – naszym partnerem, a promocja – wspólnym celem” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa – Fundusz Mikroprojektów Nisa-Nysa POWT RCz-RP 2007-2013, Miasto Jelenia Góra prezentowało swoją ofertę na stoisku wspólnie z Miastem Liberec. Warto wspomnieć, że w ramach współpracy stoisko Miasta gościnnie odwiedzili partnerzy z Boxbergu/O.L. Prezentowane były również materiały promocyjne miast partnerskich, w tym Cervi we Włoszech i Tyler w USA.