Złóż wniosek na gniazdo do segregacji odpadów

W celu ułatwienia mieszkańcom segregacji odpadów, zapisy nowej umowy na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych wprowadziły możliwość ustawienie 500 punktów do segregacji odpadów komunalnych. W związku z tym, zachęcamy mieszkańców zabudowy wielorodzinnej, a w szczególności zarządy wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i zarządców nieruchomości do składania wniosków o ustawienie gniazd.

Gniazda zbiorcze składają się z pojemników na papier (kolor niebieski), szkło (kolor zielony), tworzywa sztuczne (kolor żółty) i odpady biodegradowalne (kolor brązowy). Liczba pojemników, a także ich pojemność przystosowana jest do ilości osób korzystających z tych pojemników.

Aby otrzymać pojemniki do segregacji odpadów należy przedłożyć następujące dokumenty:

1) wniosek o ustawienie zbiorczego punktu tzw. gniazda,

2)  kopię aktualnego dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do miejsca, w którym ma zostać ustawione gniazdo,

3)  kopię mapy z oznaczeniem miejsca na ustawienie gniazda.

Wnioskodawca, który spełnia warunki i złożył wypełniony wniosek wraz ze wszystkimi wymaganymi dokumentami, będzie mógł podpisać porozumienie o współpracy z Miastem Jelenia Góra.

Na jakim terenie ustawiane są gniazda?

- gniazda ustawiane są przy zabudowie wielorodzinnej,

- teren pod pojemniki powinien być przygotowany i oznakowany, a także łatwo dostępny zarówno dla użytkowników, jak i podmiotów odbierających odpady komunalne,

- lokalizacja pojemników nie powinna powodować uciążliwości dla mieszkańców nieruchomości, a także osób trzecich,

- teren pod pojemniki udostępniany jest przez właścicieli nieruchomości nieodpłatnie,

- gniazdo ustawiane jest dla co najmniej 30 osób deklarujących segregację (dane z deklaracji),

- w przypadku, gdy wspólnota/nieruchomość liczy mniej niż 30 osób może złożyć wniosek wraz z inną wspólnotą/nieruchomością, tak aby suma osób korzystających z punktu wynosiła co najmniej 30 osób.

Właściciele nieruchomości będą zobowiązani do utrzymywania odpowiedniego stanu sanitarnego i porządkowego terenu, na którym zostaną ustawione pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów oraz do przestrzegania zapisów obowiązującego Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta Jelenia Góra.

Uwaga! Gniazda będą przyznawane według kolejności wpływających wniosków, spełniających wymogi formalne oraz do wyczerpania limitu tj. 500 punktów.

Wskazane jest, aby wnioski składać bezpośrednio w Referacie Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta Jelenia Góra ul. Sudecka 29, pok. 30.

Załączniki:

1. Zarządzenia nr 0050.281.2015.VII Prezydenta Miasta Jeleniej Góry z dnia 27 lipca 2015 r.

2. Wniosek o ustawienie zbiorczego punktu tzw. „gniazda”.

3. Porozumienie o współpracy (wzór)

Grupa: