Zakłócenia przy uruchamianiu systemu ostrzegania

Informujemy, że w dniu wczorajszym (1 sierpnia) podczas włączenia sygnałów alarmowych dla upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, doszło do zakłóceń na kanale radiowym – alarmowym.

Uruchamianie systemu było testem nowego oprogramowania wprowadzanego ze względu na przechodzenie na system cyfrowy jako docelowy system alarmowania oraz ostrzegania i odbywało się w ramach treningu przeprowadzanego na terenie całego kraju. W wyniku zakłóceń, z 31 zlokalizowanych na terenie miasta syren alarmowych, o czasie zadziałało 19, pozostałe natomiast włączały się z opóźnieniem.

W najbliższym czasie przeprowadzone zostanie ponowne sprawdzenie oprogramowanie systemu, by wyeliminować ten problem techniczny w przyszłości.

Przepraszając za zaistniałą sytuację, dziękujemy wszystkim, którzy w różnych częściach Jeleniej Góry pamiętali i uczcili Powstańców Warszawskich, ich walkę, poświęcenie oraz ofiarę.