Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego szkolenia.„ABC Wolontariatu”

W związku z realizowanym przez Forum Aktywności Lokalnej w partnerstwie z  Regionalnym Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych oraz Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej projektem pn. „Jeleniogórskie Centrum Przedsiębiorczości Społecznej” mamy zaszczyt zaprosić Państwa udziału w szkoleniu otwartym „ABC Wolontariatu”. Poniżej znajdują się szczegóły dotyczące szkolenia:

Organizator szkolenia: Forum Aktywności Lokalnej, ul. Ludowa 1c, 58-304 Wałbrzych, Tel. 74 848 01 00

Zakres tematyczny szkolenia:

- Czym jest wolontariat?

- Przykłady działań wolontarystycznych.

- Korzyści z pracy w ramach wolontariatu.

- Przepisy dotyczące wolontariatu.

- Jak pozyskać wolontariusza?

- Jak wzmacniać zaangażowanie wolontariuszy?

- Jak zorganizować wolontariat?

- Czy organizacja jest gotowa do przyjęcia wolontariusza?

- Koordynator pracy wolontariuszy (kto może nim być i jaki zadania do niego należą).

- Etapy pracy z wolontariuszem.

- Indywidualny program pracy wolontariusza.

- Rodzaje wolontariatu.

Cel szkolenia: zwiększenie kompetencji przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej do  pozyskiwania i angażowania wolontariuszy w działalność swojego podmiotu.

Data szkolenia: 23-24.01.2014 – czwartek, piątek  (dwudniowe, stacjonarne)

Godziny szkolenia: 10:00 – 16:00

Miejsce szkolenia: Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, ul. 1 maja 43, Jelenia Góra, sala nr 115.

Uczestnicy: przedstawiciele organizacji pozarządowych nie prowadzących działalności gospodarczej (fundacji, stowarzyszeń) w wieku do 65 lat (osoba nie może mieć skończonych 65 lat) z powiatów: lubańskiego, lwóweckiego, zgorzeleckiego, m. Jelenia Góra, bolesławieckiego, kamiennogórskiego, jeleniogórskiego.

Uczestnikami mogą być osoby, które wcześniej nie brały udziału w szkoleniach, których zakres pokrywa się z niniejszym.

Liczba uczestników: 12 osób

Zapewniamy: bezpłatne szkolenie, bezpłatne materiały szkoleniowe, bezpłatny posiłek w czasie szkolenia

UWAGA! Uczestnik na własny koszt musi sobie zapewnić dojazd na miejsce szkolenia!

Forma zgłoszeń: ankieta zgłoszeniowa wysłana do dnia 13.01.2014

Sposób nadsyłania zgłoszeń:

- drogą pocztową – priorytetem – Forum Aktywności Lokalnej, ul. Ludowa 1 c, 58-304 Wałbrzych , lub

- faxem – 74 848 01 00 , lub

- droga mailową - zeskanowana ankieta na adres – ewelina@forum.hb.pl

Kryteria rekrutacyjne: w przypadku liczby zgłoszeń przekraczającej ilość wolnych miejsc liczy się kolejność zgłoszenia oraz analiza ankiety zgłoszeniowej.

W razie pytań proszę kontaktować się pod nr tel. 535 229 933 –Ewelina Groń

Formularz zgłoszenia

Projekt realizowany w ramach POKL Priorytet 7. Promocja integracji społecznej, Działanie 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii społecznej, Poddziałanie 7.2.2 Wsparcie ekonomii społecznej, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.