Zapraszamy mieszkańców do udziału w VIII edycji konkursu "Zielona Ławeczka"

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Miasta Jeleniej  Góry do udziału w VIII edycji konkursu "Zielona Ławeczka" 

Projekt umożliwia przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody

z ławeczką i dla chętnych obiektem mikroretencji. Pozwala to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców chcemy pokazać jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł!

Jak otrzymać grant?

  • Mieszkańcy otwartego osiedla w mieście powyżej 10 tysięcy mieszkańców powinni zebrać zespół i zarejestrować się na stronie zielonalaweczka.pl. 
  • Ostatnim dniem na rejestrację jest 17 maja 2022 r. 
  • Kolejnym krokiem jest wykonanie zadań opisanych w zakładce "Plan działań" zadań i wysłanie wniosku.
  • Ostatnim dniem na wysłanie wniosku jest 1 czerwca 2022 r.
  • Wśród wszystkich projektów, z pomocą architektów krajobrazu wybierzemy maksymalnie 15 najlepszych. W wyborze pomogą nam architekci krajobrazu. 
  • Ze zwycięskimi zespołami podpiszemy umowę na przekazanie grantu, w trakcie planowania i realizacji prac, możliwa będzie konsultacja projektu z architektem krajobrazu. 
  • Po realizacji projektu, należy wysłać sprawozdanie pokazujące efekty prac. Czas na przesłanie sprawozdania z realizacji projektu mija 30 września 2022 r.

Konkurs w całości jest realizowany poprzez stronę zielonalaweczka.pl. Znajdą tam również Państwo szczegółowe informacje na temat konkursu.

Będziemy wdzięczni za rozpowszechnienie informacji o konkursie wśród mieszkańców mogących wziąć udział w projekcie. W tym celu, przygotowaliśmy ulotkę, która w prosty i przystępny sposób wyjaśnia zasady udziału w konkursie. Znajdą ją Państwo pod przyciskiem, a także pod tym linkiem.

Projekt został objęty honorowym patronatem Ministra Klimatu i Środowiska.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z koordynatorem projektu: 

Dominik Broda 

E-mail: laweczka@fundacjabos.pl

 

ZAREJESTRUJ SIĘ

 

 

Kalendarz FB