W Jeleniej Górze można prowadzić biznes (video)

Inwestycje w dużych jeleniogórskich firmach, takich jak DWS Draexlmaier, Zorka czy Jelenia Plast, zwiększanie przez nie zatrudnienia, ma istotny wpływ na poziom bezrobocia w mieście, który wynosi w chwili obecnej 7,9%.

Dla porównania wskaźnik bezrobocia w Wałbrzychu wynosi 14,9%, w powiecie wałbrzyskim – 29,7%, a w Legnicy – 9,9%. Na Dolnym Śląsku jedynie Wrocław odnotowuje niższy poziom bezrobocia niż Jelenia Góra, bo 5,3%.

Dla miasta 3 tys. ludzi bez pracy, to poważny problem. Mamy również, jak większość polskich miast, problem z wyjeżdzaniem ludzi młodych  - mówi Marcin Zawiła Prezydent Jeleniej Góry. Warto natomiast przyjrzeć się innemu zjawisku, przyjeżdżania do miasta osób, które tu upatrują dla siebie szans na odniesienie sukcesu biznesowego. W ostatnim czasie w Jeleniej Górze można odnotować wzrost ilości małych i mikroprzedsiębiorstw.

W materiale filmowym przedstawiamy sylwetki dwóch przedsiębiorców z branży gastronomicznej i IT, którzy właśnie z Jelenią Górą związali swoją działalność.

Zapraszamy do obejrzenia …