Akcja Segregacja zaprasza na festyn w najbliższą niedzielę!

Już w najbliższą niedzielę 14 sierpnia 2016 roku na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbędzie się festyn rodzinny „Akcja Segregacja”. Od godziny 12:00 poprzez wspólną zabawę, będziemy uczyć się jak segregować odpady! Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, zarówno dla małych i dużych mieszkańców naszego miasta.

POKAZ SPRZĘTU DO SEGREGACJI ODPADÓW

Na Placu Ratuszowym pojawią się ogromne śmieciarki, które na co dzień odbierają odpady spod naszych domów oraz maszyny do utrzymywania czystości w mieście. Każdy będzie mógł je pooglądać i zasiąść za ich kierownicą.

RZUT SUROWCEM I KONKURS WIEDZY O SEGREGACJI

Zapraszamy nieco starszych mieszkańców do udziału w konkurencji „Rzut Surowcem”. Wszyscy wiemy jak ważna jest segregacja odpadów! Ale zdarzają się takie osoby, które nie wiedzą, że śmieci to cenny surowiec albo że odpady powinny trafiać do śmietników, a nie do lasów czy rzek! Wspólnie z Państwem chcemy pokazać wszystkim, jak trafiać surowcem do pojemnika! Każdy uczestnik otrzyma upominek, a za pierwsze miejsca wręczymy wspaniałe nagrody! Dla najmłodszych przygotowaliśmy konkurs „Wiedzy o segregacji”, którego patronem jest Miś Porządniś – tegoroczna maskotka festynu!

KWIATY ZA ELEKTROODPADY

Zachęcamy również do przeprowadzenia domowych porządków! Wszyscy, którzy przyniosą do mobilnego PSZOKa zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają doniczkę z pięknie kwitnącym wrzosem. Tego dnia mobilny PSZOK będzie prowadził akcję „Kwiaty za elektroodpady”. Przygotowaliśmy dla Państwa 200 szt. doniczek z kwiatami.

EKOPATROL

Podczas festynu na uliczkach Placu Ratuszowego pojawi się Ekopatrol, u którego będzie można zdobyć Ekoodznakę. Ekopatrol będzie rozpoznawalny po parasolkach w kolorach segregacji: żółtej, zielonej i niebieskiej.

PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE

Zarówno dzieci, jak i dorośli miło spędzą czas podczas teatrzyku z bajką edukacyjną. Jej tematem będzie ekologia i segregacja odpadów. Najmłodsi dowiedzą się również, dlaczego warto dbać o przedmioty.

SPRZĄTAJ PO SWOIM PSIE

Zapraszamy do namiotu Urzędu Miasta Jelenia Góra. Wszystkich, którzy posiadają psy i sprzątają po nich, a także osoby, które do tej pory nie sprzątały, a chciałyby zacząć wyposażymy w specjalne psie pakiety! Przedstawimy również nowe pojemniki na psie odchody, które jeszcze w tym roku pojawią się na ulicach naszego miasta. Ponadto na festynie poruszymy bardzo ważny temat adopcji bezpańskich zwierzaków. Wszelkich informacji dotyczących adopcji, będą udzielać przedstawiciele Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze.

Poza powyższymi atrakcjami do dyspozycji najmłodszych będą stanowiska z malowaniem buzi, stanowiska do tworzenia ekologicznej biżuterii oraz prac plastycznych. Dorosłych zapraszamy do pobierania ulotek informacyjnych oraz zadawania pytań w zakresie segregacji odpadów!

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorem festynu Akcja Segregacja jest Agencja Reklamy i Promocji DAMI sp. z o.o. przy współpracy Miasta Jelenia Góra.

Grupa: