Uczniowie STO nauczą seniorów

Rozpoczynają się bezpłatne zajęcia komputerowe dla seniorów, prowadzone przez uczniów i nauczycieli ze szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego (STO). Spotkania odbywają się w ramach trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji „Profesor Wnuczek" – wspólnego przedsięwzięcia STO i Luxoft Poland.

Zajęcia będą prowadzone w 18 szkołach Społecznego Towarzystwa Oświatowego na terenie całego kraju. W ramach cyklu w każdej ze szkół przewidziano sześć spotkań z seniorami i nauczycielami.

„Profesor Wnuczek” to propozycja dla osób, które jeszcze nie potrafią posługiwać się komputerem i korzystać z internetu lub mają znikoma wiedzę w tym zakresie. W towarzystwie naszych uczniów seniorzy bardzo szybko zapominają o swoich obawach i z wielkim zainteresowaniem zaczynają odkrywać świat nowych technologii – mówi Zygmunt Puchalski, prezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego. – Pierwsze zajęcia to czas na oswojenie się z komputerem i naukę bezpiecznego korzystania z tego narzędzia. W trakcie kolejnych spotkań seniorzy poznają zasady wyszukiwania informacji w Internecie, wysyłania wiadomości czy przeglądania zdjęć – dodaje.

Kinga Misiarz, Globalny Menadżer ds. odpowiedzialności społecznej w Luxoft Poland podkreśla, że seniorów nie trzeba przekonywać do udziału w spotkaniach z uczniami.

– W miastach, w których już uczył Profesor Wnuczek, seniorzy niecierpliwie czekali na kolejną edycję. Z akcji skorzystało dotychczas prawie starszych osób z kilkunastu miast kraju, wspieranych przez ponad 200 młodych „nauczycieli”. W tym roku to grono znacznie się powiększy. Dla nas jako globalnej firmy informatycznej to także okazja, żeby wyjść ze specjalistycznego środowiska IT i wesprzeć pracę u podstawTo akcja jedna w swoim rodzaju, pozwala spotkać się przy jednym monitorze nawet trzem pokoleniom: dzieciom, rodzicom i dziadkom. „Profesor Wnuczek” buduje i wzmacnia ważne relacje międzypokoleniowe – przekonuje Kinga Misiarz.

„Profesor Wnuczek” to wspólna akcja Społecznego Towarzystwa Oświatowego (STO) i Luxoft Poland, organizowana od 2014 roku.

W dotychczasowych edycjach uczestniczyło prawie 300 seniorów i ponad 250 uczniów. W tegorocznej odsłonie weźmie udział 18 szkół; zajęcia będą prowadzone w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Tychach, Bytomiu, Jeleniej Górze, Radomiu, Człuchowie, Ciechanowie, Szczecinku. Człuchowie, Mikołajkach i Olecku.

Zajęcia w Jeleniej Górze odbędą się w terminach:
21.10.2016
28.10.2016
04.11.2016
18.11.2016
25.11.2016
02.12.2016

szegółowy harmonogram uzyskacie Państwo:

Zespół Szkół Społecznych im. Jana Pawła STO w Jeleniej Górze

ul. Bronka Czecha 1a; 58 – 570 Jelenia Góra