Międzynarodowe Targi Turystyczne 24-26.02.2017 r. Wrocław / Hala Stulecia

W dniach 24-26.02.2017 r. Miasto Jelenia Góra uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu.

Miasto Jelenia Góra promowane było na wspólnym stoisku wraz z Czeskim partnerem Jablonec nad Nisou w ramach projektu pn. „Polsko – czeska promocja miast Jelenia Góra i Jablonec nad Nisou”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020.

Targi reprezentowało ponad 200 wystawców z różnych zakątków regionu kraju a także zagranicy m.in. z Czech, Niemiec, Włoch i Ukrainy. Podczas targów zorganizowano dla odwiedzających jak i wystawców wiele konferencji związaną z tematyką turystyki, pokazy kulinarne połączone z degustacją, warsztaty rzemieślnicze oraz konkursy z wiedzy turystycznej.

Stoisko Miasta Jelenia Góra wraz z ofertą jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem. Nawiązano cenne kontakty z instytucjami promującymi branże turystyczną. Turyści pytali o zabytki i ofertę kulturalną miasta a także o trasy piesze i rowerowe. Wśród wyeksponowanych materiałów największa popularnością ciszył się folder "Wędrówki Jeleniogórskim Traktem Śródmiejskim", "Propozycje tras rowerowych” a także ulotki miejsc noclegowych w Jeleniej Górze i mapki Jeleniej Góry. Pytano także o powiązania Miasta Jeleniej Góry z Miastem Jablonec na Nisou, który także przedstawił bogata ofertę swojego regionu w zakresie kulturalnym jak i turystycznym.

Unia