Jelenia Góra: Program "Rodzina 500 plus"

W pierwszym tygodniu kwietnia (1 – 8.04.) zostały w Jeleniej Górze złożone 1.653 wnioski w programie „500+”. – Stanowi to trochę ponad połowę ogólnej liczby wniosków, których mogliśmy się spodziewać, oceniając to w oparciu o analizy demograficzne i społeczne – powiedział Marcin Zawiła, Prezydent Jeleniej Góry. Z tego niemal dokładnie połowa (814) została złożona w siedzibie MOPS, ok. 40% - przez Internet, raptem trzy (!) nadeszły pocztą. Pozostałe zostały złożone w dwóch punktach filialnych, przy ul. Wiejskiej i w Cieplicach. Będziemy rozważać ewentualne przeniesienie tych dwóch stanowisk pracy do siedziby MOPS, jeśli utrzyma się w najbliższych dniach trend ilości wniosków tam składanych. Wprawdzie w pierwszym dniu było ich sporo w filiach (47 przy ul. Wiejskiej i 31 w Cieplicach), ale w kolejnych dniach pracownicy tam dyżurujący przyjęli raptem po 7 – 8 wniosków. Lepiej więc ich przenieść do MOPS i usprawnić proces przyjmowania wniosków tam, gdzie i tak najczęściej przychodzą ludzie, a nie utrzymywać stanowisk, których pracownicy przyjmują jeden wniosek na 2 godziny. Decyzje w tej sprawie zapadną za kilka dni, będziemy jeszcze rozważać ich wszelkie skutki.

Natomiast można się spodziewać, że pierwsze wypłaty w systemie nastąpią już na przełomie kwietnia/maja, bo stan opracowania wielu wniosków już na to pozwala. Jeśli tempo przyjmowania wniosków dot. tego programu będzie się utrzymywać, to za kilka tygodni zbierzemy kompletne dokumenty wszystkich zainteresowanych.

 

 

UIWAGA!

ZAWIESZENIE PRZYJMOWANIA WNIOSKÓW W LOKALU NA UL. WIEJSKIEJ 29

Przyjmowanie wniosków (500+) w lokalu przy ulicy Wiejskiej 29 z dniem 14.04.2016 r. (czwartek), zostanie zawieszone do odwołania w związku ze zmniejszającą się ilością składanych tam wniosków.

ZAPRASZAMY do składania wniosków w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ulicy Jana Pawła II nr 7 w Jeleniej Górze we wszystkie dni robocze od godz. 8:00 do 15:00. 

Zobacz również: Program Rodzina 500 plus - co? gdzie? jak?

 

Kalendarz FB