sprawy społeczne

e-Karta Dużej Rodziny

Z dniem 1 stycznia 2018 r. Karta Dużej Rodziny uzyskała nową formę dokumentu elektronicznego

Kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1999 roku

Kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1999 roku na terenie Miasta Jeleniej Góry i Gmin Powiatu Jeleniogórskiego odbywać się będzie w siedzibie Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze przy ul. Komedy-Trzcińskiego nr 12

Integracyjny rejs jeleniogórzan

Zamustrowaniem w gdyńskim porcie 15.10.2017 roku o godzinie 14.00 rozpoczął się Integracyjny Rejs na żaglowcu Zawisza Czarny, w którym udział biorą mieszkańcy Jeleniej Góry.

Wolontariusz Roku 2017

„Wolontariusz Roku”, to konkurs którego celem jest promowanie postaw prospołecznych, zaangażowania w działalność na rzecz środowiska lokalnego, rozpowszechnianie różnych form pracy wolontariackiej oraz prezentacja ciekawych sylwetek wolontariuszy

III Jeleniogórskie Targi Organizacji Pozarządowych

Dni super mocy już 30 września i 1 października 2017 r. od 12.00 do 18.00. Spotkajmy się razem w najbliższy weekend w Galerii Sudeckiej!

Wolontariusz Roku 2017

Komisja konkursowa jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu w 2017 roku honorowego tytułu "Wolontariusza roku" Pani Barbarze Łuczyckiej.

Nagroda została wręczona laureatce 1 grudnia 2017 r. w Teatrze Zdrojowym w Jeleniej Górze, podczas Konferencji "Niepełnosprawny Pełnoprawny - dysfunkcje intelektualne i choroby psychiczne", zorganizowanej z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wyróżnienie specjalne przyznano Pani Dorocie Mazur. Pozostali kandydaci nominowanym w konkursie - Pani Anna Połulich, Pani Teresa Adamowicz, Pan Mariusz Synówka oraz Pan Mirosław Kocuba - otrzymali podziękowania za działalność wolontariacką.

 

 

„Wolontariusz Roku”, to konkurs którego celem jest promowanie postaw prospołecznych, zaangażowania w działalność na rzecz środowiska lokalnego, rozpowszechnianie różnych form pracy wolontariackiej oraz prezentacja ciekawych sylwetek wolontariuszy

Zarządzenie PM 0050.1157.2017.VII

Regulamin - Wolontariusz Roku

Formularz zgłoszeniowy (edytowalny PDF)
 

Wakacyjny wypoczynek dzieci

Prawie 200 dzieci wyjedzie w tym roku na wakacje dzięki staraniom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w tym prawie setka spędzi wakacje w miejscowościach nadmorskich.

Środowiskowy Dom Samopomocy

Prowadzone zajęcia, a przede wszystkim fachowa opieka pozwoliły odciążyć kilkadziesiąt rodzin od obowiązku stałego nadzoru nad chorymi w domu.

Jelenia Góra: Program "Rodzina 500 plus"

W pierwszym tygodniu kwietnia (1 – 8.04.) zostały w Jeleniej Górze złożone 1.653 wnioski w programie „500+”. – Stanowi to trochę ponad połowę ogólnej liczby wniosków

Subscribe to RSS - sprawy społeczne

 

Kalendarz FB