Ogranicz smog – rozpalaj od góry

W kolejnej odsłonie kampanii „Stop smog!-Wymień piec”, prowadzonej przez Miasto Jelenia Góra, o bardziej efektywne, a co za tym idzie mniej szkodliwe spalanie w piecach węglowych apeluje dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Technicznych Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, dr nauk medycznych Wioletta Palczewska.

Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej, ograniczenie smogu i poprawa jakości powietrza. Wcześniej na potrzeby kampanii swojego wizerunku użyczyli znani jeleniogórzanie – Maja Włoszczowska, Rafał Fronia, Kazimierz Pichlak oraz aktorzy Kabaretu PAKA.

Ambasadorów kampanii zobaczyć możemy na plakatach i innych nośnikach zarówno na ulicach Jeleniej Góry, jak i na portalach internetowych i w mediach społecznościowych. Głównym celem kampanii jest jeszcze większe zwrócenie uwagi, jak ważne jest prawidłowe ogrzewanie naszych mieszkań i domów oraz jaki wpływ na nasze zdrowie ma smog. W akcji chodzi też o zwrócenie uwagi na nowe, zmieniające się regulacje prawne w zakresie norm dotyczących źródeł energii, ich jakości, pochodzenia, a także emisji szkodliwych substancji powstających w wyniku spalania.

Więcej informacji: https://jeleniagora.pl/content/smog-stop-wymie%C5%84-piec

O zaletach palenia od góry również w filmikach pod poniższymi linkami:

https://www.youtube.com/watch?v=dxipKNx64RA&feature=youtu.be&t=6

https://www.youtube.com/watch?v=NWB--Kt6KtI

 

 

Kalendarz FB