Spotkanie z przedstawicielami biur podróży i touroperatorami (video)

W czwartek (9.10) odbędyło się krótkie spotkanie Prezydenta Jeleniej Góry, Marcina Zawiły z grupą przedstawicieli ukraińskich biur turystycznych. Goście wizytują Dolny Śląsk już od 7.10, byli m.in. w Kliczkowie, zamku Czocha, odwiedzili Karpacz, „Termy Cieplickie”, noc spędzą w Pałacu Pakoszów, a z Jeleniej Góry przejadą do Wrocławia.

- Mamy miasto partnerskie na Ukrainie – powiedział M. Zawiła – Wprawdzie teraz Ukraińcy przeżywają problemy, z którymi muszą sobie poradzić z naszym wsparciem, niemniej życie wielu z nich toczy się swoim rytmem. I tym bardziej chcemy zaprezentować przedstawicielom ich biur turystycznych dorobek naszego 25-lecia istnienia samorządności, co może być jakimś punktem odniesienia dla kreowanych przez nich samych wizji rozwoju i państwa, i miast, czy regionów.