Turystyka

18. Parada Rowerów

Parada wyrusza 22 września o godz. 11.30 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze. Może w niej wziąć udział każdy kto posiada rower i ma ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w Paradzie pod warunkiem....

Źródełko Hipokrene w nowej odsłonie

Miasto Jelenia Góra zleciło oczyszczenie i odtworzenie źródełka Hipokrene w Borowym Jarze. Prace wykonało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. Do źródełka dotrzeć można z trasy rowerowej ER-6.

Jelenia Góra w Ustce... czyli Projekt Plaża TVN

W dniach 20 – 22 lipca na usteckiej plaży gościł Projekt Plaża TVN. Miasto Jelenia Góra, w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, zaprezentowało swoją ofertę.

Wysoka pozycja Jeleniej Góry w rankingu

Na portalu ONET pojawił się ranking miejscowości, które tej zimy były najbardziej popularne wśród osób decydujących się spędzać ferie w polskich górach. Na drugim i trzecim miejscu odnotowano Karpacz i Szklarską Porębę, a na siódmym – Jelenią Górę.

Góra Gapy jest gotowa na przyjęcie spacerowiczów i turystów

W Jeleniej Górze powstała nowa atrakcja turystyczna - punkt widokowy zlokalizowany na skałach Sośnik na Górze Gapy (za wiaduktem przy ul. Grunwaldzkiej w lewo) . Z tego miejsca roztacza się panorama na gminę Jeżów Sudecki oraz Zabobrze, a dalej na część Gór Kaczawskich oraz Karkonosze.

Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny

Rusza trzecia edycja akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowana przez Polską Organizację Turystyczną.

Dolny Śląsk Za Pół Ceny 21-23.10.2016

Dolnośląska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w akcji „DOLNY ŚLĄSK ZA PÓŁ CENY”.

Dodatkowe oznakowanie Jeleniogórskich Traktów Śródmiejskich

W ostatnich dniach na miejskich chodnikach pojawiły się oznaczenia poziome Małego i Dużego Jeleniogórskiego Traktu Śródmiejskiego.

BRINDA CAREY, przedstawicielka Miasta Partnerskiego TYLER W STANIE TEKSAS USA, z wizytą w Jeleniej Górze

Głównym celem wizyty jest nawiązanie kontaktów i zapoczątkowanie kilku projektów dotyczących współpracy seniorów mieszkających w naszych siostrzanych miastach. Członkowie Stowarzyszenia Pisarzy w Tyler a także dojrzali studenci w grupie twórczego pisania, którą prowadzi Brinda, e

Jedyny taki weekend w Jeleniej Górze!

Półmaraton Jeleniogórski, inscenizacje przygotowane przez grupy rekonstrukcji historycznej uczestniczące w Rajdzie ARADO 2016, Festiwal Muzyki Wiedeńskiej, inauguracja Wiosny Cieplickiej...

Subscribe to RSS - Turystyka

 

Kalendarz FB